Sanal Ofis Nedir ?

Sanal Ofis Nedir ?

Herkese Merhabalar;

Sanal Ofis kavramı  ilk duyulduğunda genelde akla ofis ortamında değil de  evde internet üzerinden iş yapmak gibi bir kavram gelmektedir. Fakat sanal ofisler bu ilk akla gelen düşünceye benzese de  tam manasıyla  öyle değildir.Peki nedir bu sanal ofis;

Büyük şehirlerin ticaret merkezi haline gelmesi ve  bir çok büyük firmanın bu şehirlerde  bulunmasından dolayı, büyük  şehirler çok büyük bir iş kapasitesine  sahiptirler .Bu şehirlerde iş yapmak isteyen fakat, yüklü miktarda ki ofis masraflarının altında ezilmek istemeyen kişilerin başvurdukları bir yöntemdir sanal ofis.

Sanal ofisler girişimcilere ,ofisleri varmış gibi iş yapma imkanı sunar .Evde  çalışıyor veya gününüzün çoğunu ofis dışında  geçiriyorsanız(seyahatler, şantiye ,üretim sahaları, müşteri ziyaretleri, toplantılar)  fiziksel bir ofise ihtiyaç duymazsınız .Sizin için önemli olan tek şey telefonların cevaplanması ,gelen maillerin okunması ve zamanında cevaplanması, kargolama veya belli dönemlerde yapılacak toplantılar için gerekli bir toplantı salonudur. İşte ihtiyaç duyduğunuz tüm bu adımlar sanal ofisler tarafından karşılanabilmektedir.

Siz bir sanal ofis kiraladığınız takdirde ,profesyonel sanal ofis çalışanları tarafından  sizin adınıza  telefonlar cevaplanır ,mailleriniz kontrol edilir, randevularınız düzenlenir veya sizin için gerekli olan toplantı ortamı sağlanır. Sizlerde böylece, fiziki ofislerin  elektrik, su  ,kiralama, çalışan ücretleri, yemek vb. bir çok maliyet unsurundan kaçınmış olursunuz.

Sanal Ofisi Kimler Kullanır ?

Sanatçılar, Yazılım şirketleri, Danışmanlık şirketleri, Freelancer  çalışanlar, , E-ticaret yapanlar, Yaşam koçları, Home-office  çalışanlar  gibi çeşitli sektör çalışanları sanal ofisi tercih ediyor.

Sanal Ofis Avantajları Nelerdir ?

-Sanal ofis kiralık ofisten daha ucuzdur.

– Sanal ofiste mobilya masrafı yoktur.

-Sanal ofiste sekreter çalıştırmaya gerek yoktur.

-Sanal ofis hizmeti alındığında elektrik, su vb. faturalardan kurtulursunuz.

-Sanal ofiste adresinizin bilindik adreslerden birisi olarak görünmesi uzaktan yaptığınız iş bağlantılarında sizin için itibar sağlayabilir.

-Sanal Ofiste zaten birçok firmaya hizmet verdiği için sekreter hizmetinin kalitesi çok daha  iyidir ,çünkü profesyonel sekreterlik anlayışı vardır.

 

Bir sonraki yazıda  görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız :)

Bir cevap bırakın
Son Yazılar