KIŞISEL MISYON BILDIRGENI YÜRÜRLÜĞE SÜR

KIŞISEL MISYON BILDIRGENI YÜRÜRLÜĞE SÜR

Herkese merhabalar;

Bugün sizlere bilinçli ve ne istediğini bilen her bireyin  alması gereken bir sorumluluğu paylaşacağım ,bu sorumluluğun  adı  Kişisel Misyon Bildirgesi.

 Kişisel  Misyon Bildirgesi Nedir ?

Kişisel misyon bildirgesi, hayatında  bir hedefi olan, belli bir amaç uğruna çaba sarf eden, etkili ve başarılı olmak  isteyen herkesin kendi bakış açısı ve hayat anlayışına  uygun olarak hazırlaması  gereken  bir bildiridir. Her birey eşsiz olduğu  için  Kişisel Misyon  Bildirgeside kişiye has ve eşsiz olmalıdır .Peki nasıl olmalıdır  bu bildirge  neler  referans alınıp yazılmalıdır diyecek olursanız bu sorunun cevabını vermemiz imkansız  olacaktır. Çünkü  az öncede bahsettiğimiz gibi  bu bildirge  kişiye has ve eşsiz bir yapıttır,herkes  kendi hayatı ve düşünceleri çerçevesinde  buna şekil vermelidir. Fakat ben sizlere birkaç ip ucu vermek istiyorum;

Ulaşacağımız  hedefleri net belirlemeli ve  bizi oraya ulaştıracak  yolları kesinleştirip bunlara bağlı kalacağımızı,

Anne,Baba,Eş,Evlat Dost gibi çevremizdeki bireylere karşı olan  görevlerimizi belirleyip bunlara sadık kalacağımızı,

Bir birey olarak kendimize  karşı olan görevlerimizi belirleyip bunlara sadık kalacağımızı,

-Zaman ve  Paramızı daha dikkatli harcayacağımızı,

-Devlete ve  diğer vatandaşlara saygılı olacağımızı,

-Etki alanımızı genişleteceğimize, kendimizi sürekli olarak geliştireceğimize  söz verip yazabiliriz.

Görüldüğü üzere  bir sürü madde  dayanak gösterilerek  yazılabilir. Fakat bu  kişiye özgü bir bildirge  olduğu için  sizi siz yapan değerlerinizi , belirlediğiniz hedeflerinizi, sorumluluklarınızı, eksik yanlarınızı vb.  gibi bir çok  kriter oluşturabilirsiniz

Kişisel Misyon  bildirgesi bir bakıma  kişinin  kendi  rehberidir. Bizler  bu zor  yaşam koşulları altında  yaşamaya  çalışırken  beklemediğimiz bir anda  hayat bize  çelme takıp bizi yere  düşürdüğü zaman, ayağa kalkarken  bize  kendimizi hatırlatacak ,kim olduğumuzu ve ne için yaşadığımızı  gösterecek olan  bir bildirgedir aslında Kişisel Misyon Bildirgesi. Şimdi sizlerde yere  düştüğünüzde elinizden  tutup size  kendinizi hatırlatacak bir dayanak istiyorsanız buyurun sizleri Kişisel Misyon Bildirgenizi yazmaya davet  ediyorum. Ve güzel bir söz  ile yazıma son vermek istiyorum.

“Herkesin hayatta kendine özgü bir görevi  ya da misyonu vardır.Bu nedenle ,kişinin ne yeri doldurulabilir,ne de  yaşamı tekrarlanabilir.Herkesin görevi,onu yerine getirmek için eline geçen özgül fırsatlar kadar benzersizdir.” Frankl.

Bir sonraki yazıda  görüşmek  dileğiyle sağlıcakla kalınız…

Bir cevap bırakın
Son Yazılar