Çalışma Ortamının Sevilmeyen Karakterleri

Çalışma Ortamının Sevilmeyen Karakterleri

Herkese  Merhabalar;

Bugün  sizlere aslında  bakıldığında klasik  bir konu  gibi duran ama  iş yaşamı  boyunca  iç içe olunan bu konu ile ilgili bilgi vermek istedim.Hepimizin  iş yerinde beraber  çalıştığı ve sevmediğimiz arkadaşlarımız,yöneticilerimiz veya size bağlı  olan takım içerisinde sevmediğiniz birileri elbet vardır.Gelin bakalım bizim antipatimizi kazanan  bu arkadaşlar   kimler bakalım ;

1-) Trafik vardı geç kaldımcılar:Bu arkadaşların geldiği yollarda  her gün ne  hikmetse  trafik olur,trafik olmasa bile , çok daha yaratıcı nedenler olur. Patron  fırsat  kolluyor. Dikkatt!!.

2-)Sürekli telefonla konuşanlar: Dışarıdan bakıldığında  ülkeyi kurtarıyorlarmış gibi görünürler fakat   yaptıkları  tek şey kelime  israfından öteye gitmemektedir.

3-)İşini Sevmeyen Şikayetçiler: Sanki zorla o iş yerinde  tutuluyorlarmış gibi  bu işsizlik ortamında iş beğenmeyen arkadaşlardır. Ülkemizde bu kadar işsizlik varken bence  bunu  yapmayın saygıdeğer arkadaşlar.

4-) Yardım  Kelimesini Bilmeyenler: Bu arkadaşlarımızdan yardım isteyerek boşuna zaman kaybetmemeliyiz çünkü  yardım istediğimizi  konu hakkında  bilgileri olsa bile sıra bize gelince  uçar gider o bilgi. Halbuki yardımlaşmaktan  güzel şey var mı dünyada.

5-)Çok Bilmiş, Çok Görmüş Tecrübeliler: Evet anlıyoruz bizden  deneyimlisiniz, evet sizin bu engin bilgilerinize tabi ki ihtiyacımız var allah sizi başımızdan eksik etmesin.Fakat  su içme şeklimizi bile eleştirip bize en azından bu konuda  yol göstermeyip kendi çabamıza bıraksanız ne olur sanki.

6-) Sinir Küpleri: Sizler onlara  bir şey yapsanız da,yapmasanız da bu arkadaşımız zaten sinirlenecek ve gerginlik çıkartacak.Mümkün mertebe  bu arkadaşlarla  polemikten uzak  durmak en aklı selim hareket olur bence.

7-) Fısıltı Gazetesi Yazarları : Bir ortamda birden fazla  insan  olur da  dedikodu olmaz mı,tabi ki olur.İşte bu görevi üstlenen arkadaşlarımız yeri geldiğinde   yapması gereken işten önce,kim kiminle ne yapmış,kim ne kadar  maaş alıyormuş vb. gibi konuların dedikodularını bitirirler.

Bu tarz  arkadaşlardan uzak bir çalışma ortamınız olması dileğiyle sağlıcakla  kalınız…

Bir cevap bırakın
Son Yazılar